دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۹۹ ۱۱:۴۸
نويسنده : محمدی نژاد

پرداخت کامل حقوق معلمان مدارس غیردولتی در ایام تعطیلات کرونایی

اخبار آموزش و پرورش
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی تأکید کرد:
پرداخت کامل حقوق معلمان مدارس غیردولتی در ایام تعطیلات کرونایی/ تداوم آموزش‌های مجازی در مدارس غیردولتی/ پرداخت شهریه مدارس غیردولتی باید کامل صورت گیرد/ شهریه فعالیت‌های فوق‌برنامه تصمیم‌گیری خواهد شد
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی گفت: مؤسسان مدارس غیردولتی موظف به پرداخت حقوق کامل معلمان در ایام تعطیلات ناشی از کرونا هستند.

به گزارش مرکز اطلاع ‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، ظهر امروز سعید صالح در گفتگو با شبکه خبر، در مورد تعیین تکلیف شهریه مراکز و مدارس غیردولتی اظهار کرد: در مدارس غیردولتی در ایام تعطیلات ناشی از شیوع بیماری کرونا آموزش تعطیل نبوده و به‌صورت مجازی به دانش آموزان ارائه‌شده و در اکثر موارد برای مدارس بارمالی بیشتری نسبت به قبل داشته است.

پرداخت شهریه مدارس غیردولتی

وی در مورد شهریه مدارس غیردولتی گفت: بخشی از شهریه مدارس غیردولتی که به آموزش برنامه‌های درسی اختصاص داشته به‌هیچ‌ عنوان قابلیت بازگشت ندارد اما بخشی از شهریه که به برنامه‌های غیردرسی در ساعات فوق‌برنامه برخی از مدارس غیردولتی اختصاص داشته است، کمیته‌ای در شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مدارس غیردولتی تشکیل‌شده است و تا پایان سال با توجه به اینکه کلاس‌های غیردرسی به چه میزان و چگونه تشکیل‌شده است، میزان این شهریه را مشخص می‌کند و در مورد نحوه برگشت این شهریه به اولیا، بعد از تصمیم‌گیری در شورای سیاست‌گذاری در پایان سال تحصیلی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بخشش اجاره‌بها مدارس غیردولتی

صالح ادامه داد: با توجه به تعطیلی مدارس در ماه‌های اخیر طی مصوبه‌ای که در شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مدارس غیردولتی به تصویب رسید برای کلیه مدارس غیردولتی در ماه‌های تعطیلی به دلیل شیوع بیماری کرونا بخشودگی اجاره‌بها منظور می‌شود.

حقوق معلمان مدارس غیردولتی

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی در پاسخ به این سؤال که در ایام تعطیلات ناشی از ویروس کرونا میزان حقوق معلمان مدارس غیردولتی کم شده است یا خیر؟ گفت: از روزهای ابتدای تعطیلات اعلام کردیم با توجه به اینکه آموزش در این مدارس تعطیل نیست، مؤسسان مدارس موظفند حقوق معلمان را طبق قراردادهایی که با آن‌ها دارند به‌طور کامل پرداخت کنند و در این زمینه اگر معلمی شکایت دارد می‌تواند با سامانه 4317 تماس بگیرد تا مسئله توسط کارشناسان مربوطه پیگیری و به نتیجه برسد.

پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی

وی در مورد پیش ثبت‌نام مدارس غیردولتی گفت: تمام مدارس می‌توانند طبق روال گذشته و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برای سال بعد پیش ثبت‌نام انجام دهند و میزان شهریه‌ای را به‌صورت علی‌الحساب تعیین کنند تا سامانه شهریه مدارس غیردولتی را تا پایان خردادماه به استان‌ها ابلاغ کنیم.

افزایش شهریه براساس 7 الگوی تعیین‌شده

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی افزود: با توجه به افزایش نرخ اجاره‌بها، نرخ حقوق معلمان ممکن است افزایش شهریه داشته باشیم که نرخ نهایی آن بعد از آماده شدن سامانه شهریه مشخص می‌شود. در سامانه شهریه، قانون افزایش شهریه مطابق 7 الگوی اصلی تعریف‌شده و با توجه به شرایط مدرسه، محله و اطلاعاتی که در سامانه قرار می‌گیرد مقدار شهریه سالانه برای هر مدرسه به‌طور جداگانه مشخص خواهد شد.


 99/01/21  

با مصوبه شورای سیاستگذاری،برنامه ریزی و نظارت مرکزی
شهریه ی مدارس و مراکز غیردولتی در ایام کنونی تعیین تکلیف شد

با توجه به آثار و پیامدهای منفی شیوع ویروس کرونا و محدودیت ها یا ممنوعیت های مقرر از سوی ستاد ملی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ، نظر به ضرورت حمایت از موسسان مدارس غیردولتی و تضمین حقوق مردم و جامعه هدف این مدارس مصوبه شورای سیاستگذاری،برنامه ریزی و نظارت مرکزی به ادارات کل استان ها ابلاغ گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی ، مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت : مصوبه قطعی ولازم الاجرای هفتاد و دومین جلسه شورای سیاستگذاری ، برنامه ریزی و نظارت مرکزی مورخ 01/02/1399 با موضوع "تعیین تکلیف شهریه ی مدارس و مراکز غیردولتی در ایام کنونی" با تایید مقام عالی وزارت طی بخشنامه شماره 131 به کلیه استان ها ابلاغ گردید.

زینی وند با اشاره به این که موسسان مدارس و مراکز غیردولتی در قبال ارائه خدمات آموزشی و پرورشی طبق برنامه های مصوب سال تحصیلی 99-98 مجاز به دریافت کامل شهریه مصوب و هزینه های فوق برنامه مصوب آموزشی(متناسب با خدمات ارائه شده) از اولیای دانش آموزان هستند ، تاکید کرد: بدیهی است موسسان درقبال انجام تکالیف قانونی خود و نیز پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود ، برابر قراردادهای منعقده و قوانین و مقررات موضوعه مسئولیت دارند.

معاون وزیر به شهریه فوق برنامه ی غیردرسی در مدارس غیردولتی پرداخت و گفت : به لحاظ عدم ارائه خدمات و فعالیت هایی از قبیل: سرویس ایاب و ذهاب، غذا، اردوهای دانش آموزی،سالن ورزشی، استخر، المپیادها و ... پس از تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، مدارس مکلفند هزینه های دریافتی از اولیای دانش آموزان را متعاقبا به آن ها مسترد و رسید بانکی یا واریز وجه را در اسناد مالی مدرسه درج و یا درصورت جلب رضایت ذینفعان ، به حساب بستانکاری آنان برای سال تحصیلی 1400-1399 منظور نمایند.

وی تصریح کرد که شورای نظارت استان ها ، مسئول حسن اجرای مصوبه مذکور می باشند.

تلگرامبه دلیل ارتباط بین سوال و شهر شما لطفا جلوی اسمتون شهر رو هم بیان کنید ایمیل و سایت ضروری نیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

سوالات یا نظرات (۰)

اولين نفری باشيد كه نظر می دهيد