چهارشنبه ۱۰ بهمن ۹۷ ۱۳:۰۷
نويسنده : محمدی نژاد

محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت

کارگزینی


مدیر‌کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش نحوه محاسبه ۱۷.۵ درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت را توضیح داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، یارمحمد حسین‌بر در پاسخ به این پرسش که 17.5 درصد فوق‌العاده ویژه در طرح معلم تمام وقت، چگونه محاسبه خواهد شد، اظهار کرد: فوق‌العاده ویژه تمام مواردی را که شامل کسور بازنشستگی می‌شود، در برخواهد گرفت.

وی افزود: محاسبه فوق‌العاده ویژه بدین صورت است که حق شغل، حق شاغل، حق ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده شغل محاسبه شده و 17.5 درصد آن مد نظر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال که 17.5 درصد فوق‌العاده ویژه در فیش حقوقی فرهنگیان شامل چه رقمی می‌شود، تصریح کرد: این موضوع مشخص نیست و برای هر معلمی متفاوت است چون بستگی به حقوق او دارد و هر چقدر حقوق فرد بیشتر باشد این رقم نیز بیشتر خواهد بود.

وی متذکر  شد: معلمانی که در طرح معلم تمام وقت حضور می‌یابند دیگر به‌صورت ماهانه رقم حق‌التدریس را دریافت می‌کنند و این موضوع در بازنشستگی آنها نیز لحاظ می‌شود و براین اساس باید 30 ساعت در هفته تدریس داشته باشند.

پیش از این قرار بود در طرح معلم تمام وقت 18 درصد فوق‌العاده ویژه اعمال شود که اکنون به 17.5 درصد تغییر یافته است همچنین پیش از این از سوی برخی مسئولان آموزش و پرورش اعلام شده بود رقم آن در فیش حقوقی معلم‌ها بین 200 تا 600 هزار تومان خواهد بود.

 

منبع خبر: سایت اداره کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش

جست و جوی مطالب مربوط به فوق العاده ویژه, کارگزینی,
تلگرام