يكشنبه ۰۹ ارديبهشت ۹۷ ۰۸:۵۶
نويسنده : محمدی نژاد

حذف یا پاک کردن نرم افزار ها از ویندوز

نرم افزار کاربردی


با توجه به پرسش برخی همکاران در صورتی که با خطای برنامه "اینترنت دانلود منیجر" با عنوان این که زمان قانونی سریال شما تمام شده است مواجه شدید می توانید برنامه را با روش هایی فعال(کرک)‌کنید تا دوباره کار کند ولی از آنجایی که حوصله توضیح ندارم یک سره به سراغ روش نهایی می رویم و برنامه را با روش های زیر حذف کنید:

حذف یا پاک کردن نرم افزار ها از ویندوز

در این قسمت به آموزش نحوه پاک کردن نرم افزار ها از روی ویندوز می پردازیم.

برخی اوقات پیش می آید که نیاز داشته باشید یک نرم افزار را مجدد نصب نمائید و برای این منظور قصد دارید ابتدا نرم افزار را از روی ویندوز پاک کره و سپس مجدد نرم افزار را نصب کنید. برای این منظور می بایست از کنترل پنل (Control Panel) ویندوز اقدام نمائید. مراحل اینکار را به صورت گام به گام و تصویری شرح می دهیم.

 

ورود به کنترل پنل

برای ورود به کنترل پنل، ابتدا بر روی دکمه Start ویندوز کلیک کرده و از منوی باز شده، بر روی گزینه Control Panel کلیک نمائید.

کنترل پنل پنل ویندوز 7

 

 

ورود به لیست نرم افزار های نصب شده

پس از ورد به کنترل پنل، بر روی گزینه Unistall Program کلیک کنید تا وارد لیست برنامه ها یا نرم افزار های نصب شده بر روی رایانه شوید.

توجه : در ویندوز ایکس پی (XP) نام این گزینه Add / Remove Programs می باشد.

حذف یا پاک کردن نرم افزار از ویندوز کامپیوتر

 اگر تصویر بالا را در کامپیوتر خود مشاهده نکردید به تصویر زیر دقت کنید

انتخاب نرم افزار مورد نظر و حذف یا پاک کردن آن

از لیست برنامه های نصب شده، برنامه یا نرم افزار مورد نظر را که قصد پاک کردن آن را دارید، انتخاب نمائید و از نوار ابزار بالای لیست، بر روی گزینه Uninstall کلیک کنید.

 پاک کردن برنامه ها از روی رایانه

توجه : در ویندوز XP پس از انتخاب برنامه مورد نظر، بر روی دکمه Remove مقابل آن کلیک نمائید.

بدین ترتیب وارد مراحل حذف نرم افزار شده و با انتخاب گزینه های Next پی در پی، نرم افزار مذکور از روی رایانه و ویندوز برای همیشه حذف یا پاک خواهد شد.

"منبع عکسها:arefrayaneh.com

جست و جوی مطالب مربوط به نرم افزار,
تلگرام