يكشنبه ۲۸ ارديبهشت ۹۹ ۲۳:۰۳
نويسنده : محمدی نژاد

بازگشایی مدارس از 15 شهریور شایعه است

اخبار آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش در بخش دوم نشست خبری با اصحاب رسانه و در پاسخ به سوالات خبرنگاران؛

مافیای مدارس غیردولتی نقشی در بازگشایی مدارس از ۲۷اردیبهشت ماه نداشته است

ارائه ۱۶میلیون تومان وام کم بهره به ازای هر معلم مدارس غیردولتی
معلمان ابتدایی از توانایی خواندن و نوشتن دانش آموزان اطمینان حاصل کنند
با اعمال فصل ده، رتبه بندی فرهنگیان نیاز به مصوبه هیات دولت دارد

دریافتی‌های غیرمستمر دستگاه‌های دیگر باعث اختلاف حقوقی بین معلمان با سایر کارمندان دولت می‌شود

مدارس دولتی هزینه‌های کلاس‌های فوق‌برنامه برگزار نشده را به خانواده‌ها برگردانند
برگزاری آزمون‌های پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری
در قرارداد شبکه شاد پولی مبادله نشده و به‌صورت صلح بوده است

از رسانه‌ها شکایت نمی‌کنیم
بازگشایی مدارس از 15 شهریور شایعه است

/کیلیک مدرسه/

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان شهید رجایی در پاسخ به سوالات خبرنگاران، اظهار کرد: معلمان در مدارس غیردولتی مانند معلمان مدارس دولتی تحت حمایت آموزش و پرورش هستند؛ لذا موسسین مدارس غیردولتی موظف به پرداخت حقوق آنها هستند و اگر کوتاهی در این خصوص شده باشد قطعا برخورد می‌شود.

ارائه ۱۶میلیون تومان وام کم بهره به ازای هر معلم مدارس غیردولتی

وی افزود:  بر اساس تصمیم‌های ستاد ملی مدیریت کرونا، مطابق همه مشاغل دیگر در راستای کاهش خسارت، تسهیلاتی را برای موسسین مدارس غیردولتی که در این دوران همکاران خود را حفظ کردند، دیده شده است و به ازای هر یک از معلمان مدارس غیردولتی۱۶میلیون تومان وام کم بهره به مدارس غیردولتی داده می‌شود.

مافیای مدارس غیردولتی نقشی در بازگشایی مدارس از ۲۷اردیبهشت ماه نداشته است

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به طرح شایعه‌ای در خصوص تاثیر مافیای ثبت نام مدارس غیردولتی در بازگشایی مدارس از ۲۷اردیبهشت ماه خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس ربطی به مافیای ثبت نام در مدارس غیردولتی ندارد این مدارس کمتر از ۱۵درصد کل مدارس آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند. بازگشایی مدارس برای رفع مشکل آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیلی موفق به دریافت آموزش‌ها نشده‌اند می‌شود و این تصمیم را ستاد ملی کرونا با توجه به شرایط اتخاد شده است.

معلمان ابتدایی از توانایی خواندن و نوشتن دانش آموزان اطمینان حاصل کنند

وی با اشاره به مشکلات دانش آموزان مدارس ابتدایی در مسیر آموزش مجازی و آموزش تلویزیونی اظهار کرد: برای آموزش ابتدایی از این جهت که مطمئن شویم که خواندن و نوشتن را فرا گرفته‌اند تاکید ویژه‌ای کرده‌ایم تا معلمان حداکثر مراقبت را داشته باشند و از تحقق توانایی‌های پیش بینی شده در برنامه درسی اطمینان حاصل کنند.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که مراجعه دانش آموزان ابتدایی به مدرسه بیشتر از دانش آموزان مدارس متوسطه بوده است،گفت: محتوای آموزشی باید کاملا آموزش داده شود چرا که نباید اعتبار سال تحصیلی  مخدوش شود و برگزاری امتحانات پس از انتقال تمام محتواهای آموزشی خواهد بود.

 اجرای فوق العاده شغل  نیاز به مصوبه هیات دولت دارد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال گذشته رتبه بندی معلمان اجرایی شد، گفت: در اسفندماه دولت تصمیم گرفت تا تمام کارمندان از افزایش ۵٠ درصد فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده کنند و همه فرهنگیان مشمول این افزایش شدند.

با اعمال فصل ده، رتبه بندی فرهنگیان نیاز به مصوبه هیات دولت دارد

وی با بیان اینکه به محض اخذ مصوبه دولت، رتبه بندی فرهنگیان انجام خواهد گرفت، تاکید کرد: با اجرای پنجاه درصد فصل دهم قانون خدمات کشوری نیاز به ترمیم در رتبه بندی را داریم لذا برای اجرای فوق العاده شغل رایزنی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی شده است و در هفته‌های آینده تصمیم گیری نهایی را به اطلاع فرهنگیان خواهیم رساند.

برگزاری آزمون‌های پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری امتحانات دانش آموزان در برخی پایه‌ها، گفت: سیاست ما این است  که آزمون‌های سرنوشت ساز پایه نهم و دوازدهم حضوری و با رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی انجام بگیرد.

پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش باید مستقل از سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فعالیت کند

وی در ادامه با بیان اینکه پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش باید مستقل از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی فعالیت کند و این کار تمهدیداتش انجام شده است، اظهار کرد: سازمان پژوهش از سازمان‌های با اهمیت آموزش و پرورش است و نقطه عزیمت همه تحولات در این سازمان شکل می‌گیرد و بسته‌های یادگیری در این سازمان تهیه می‌شود .

وی ادامه داد: قطعا ١٧خرداماه زمان شروع امتحانات نهایی خواهد بود و با افزایش تعداد حوزه‌های اجرای امتحانات، پیش بینی فاصله گذاری و برگزاری امتحانات در سالن‌های بزرگ‌تر، آزمون‌ها حضوری برگزار خواهد شد. برای ادامه آموزش دانش آموزان هیچ روشی که نقدی نداشته باشد وجود ندارد و لذا ما باید استراتژی‌های مختلف را برای اتمام محتواهای آموزشی بررسی کنیم  و پوشش ما را کامل کند.

در قرارداد شبکه شاد پولی مبادله نشده و به‌صورت صلح بوده است

وزیر آموزش‌ و پرورش در پاسخ به این پرسش که میزان حجم مالی قرارداد بسته ‌شده برای شبکه آموزش دانش‌آموزی چقدر است، گفت: برای اجرای شبکه شاد پولی بین ما و جای دیگری ردوبدل نشده و تنها قرارداد صلح نوشته ‌شده است.

دریافتی‌های غیرمستمر دستگاه‌های دیگر باعث اختلاف حقوقی بین معلمان با سایر کارمندان دولت می‌شود

حاجی میرزایی در پاسخ به پرسش دیگری در مورد تفاوت حقوق معلمان با سایر کارمندان دولت، تصریح کرد: نظام پرداخت قانون مدیریت خدمات کشوری نظام یکسانی است، البته برخی دستگاه از این قانون مستثنا هستند اما غالب وزاتخانه‌ها تابع آن هستند و در این میان تنها موردی که تفاوت دارد فوق‌العاده ویژه مشاغل تخصصی است که برای معلمان پیش‌بینی‌نشده بود و پیگیر آن هستیم. همچنین متوسط دریافت معلمان با متوسط دریافت سایر کارمندان دولت یکسان است اما ممکن است در دستگاه‌های دیگر دریافت‌های غیرمستمر نیز کارمندان آن‌ها داشته باشند.

وزیر آموزش ‌و پرورش بابیان اینکه پرداخت حقوق معلمان وظیفه آموزش‌ و پرورش است، گفت: تنها سالی که آموزش‌وپرورش با حداقل معوقت به سال جدید وارد شده، امسال است و اجازه ندادیم معوقات جدیدی شکل بگیرد. تمام تلاش ما این است که شرایط کار را برای معلمان روزبه‌روز بهتر کنیم و از مهر گذشته تاکنون تحولات ایجاد شده در حقوق معلمان با سال‌های گذشته قابل‌ مقایسه است.

مدارس دولتی هزینه‌های کلاس‌های فوق‌برنامه برگزار نشده را به خانواده‌ها برگردانند

وی در پاسخ به سؤالی گفت: مدارس دولتی که در قبال خدمات ارائه‌ شده مازاد بر برنامه درسی مانند کلاس‌های فوق‌برنامه شهریه‌ای دریافت کردند اگر مدرسه‌ای بیش از آن دریافت کرده باشد با آن برخورد خواهد شد لذا خانواده‌ها اگر موردی را مشاهده کردند اطلاع دهند.

هزینه سرویس‌های مدارس انجام ‌نشده باید به خانواده‌ها پرداخت شود

وی بر لزوم بازگشت هزینه سرویس مدارس که بیش از میزان فعالیت سرویس‌ها دریافت شده به خانواده‌ها تأکید و اظهارکرد: پاسخگویی از سیاست‌های اصلی ماست، اگر در زیرمجموعه‌های ما موردی تخطی از این سیاست صورت بگیرد وظیفه ما پیگیری است و این وزارتخانه پاسخگو خواهد بود.

از رسانه‌ها شکایت نمی‌کنیم

 وی در پاسخ به سؤالی گفت: شکایت از رسانه‌ها در دستور کار ما نیست اما اگر رسانه اقداماتی را در آموزش‌وپرورش به استهزا بگیرد قطعاً در خارج از آموزش‌وپرورش با آن برخورد خواهد شد.

 

وی ادامه داد: در راستای اجرای اصل برابری و برقراری عدالت، برای پایه دوازدهم اعلام کردیم آزمون‌ها از ۸۰درصد محتوای کتاب درسی گرفته می‌شود لذا از مجموع ۲۰نمره ۴نمره را اختیاری قراردادیم تا هر دانش‌آموزی که تا پایان کتاب آموزش‌ها را دریافت کرده مخیر خواهد بود به تمام سؤالات پاسخ دهد.

بازگشایی مدارس از 15 شهریور شایعه است

وی در پاسخ به سؤالی اظهار کرد: بازگشایی مدارس در ۱۵شهریور شایعه است و تاکنون هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است لذا در زمان مقتضی با توجه به شرایط تصمیم‌گیری خواهد شد.


مطالب مرتبط:

پرداخت کامل حقوق معلمان غردولتی در ایام کرونا

تلگرامبه دلیل ارتباط بین سوال و شهر شما لطفا جلوی اسمتون شهر رو هم بیان کنید ایمیل و سایت ضروری نیست

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

سوالات یا نظرات (۲)

 1. موسوی ـ شهر زنجان
  موسوی ـ شهر زنجان ۲۹ ارديبهشت ۹۹ ، ۱۰:۵۹

  با سلام و عرض ادب و احترام  و قبولی طاعات و عبادات 

  وقتی که همکاران را در سناد ـ قسمت کاربران مدرسه تعریف می کنیم  تا کد سناد به آنها ارائه شود . یک  پیام : فرم تکمیل اطلاعات ثبت نشده است  در سیستم مشاهده می شود . برای بعضی از همکاران این فرم فعال هست و برای بعضی از همکاران این فرم فعال نیست . در صورت امکان راهنمایی فرمایید . ممنون از زحمات شما 

  • محمدی نژاد
   در سناد با توجه به مقطع خود قسمت مدیریت اطلاعات شناسنامه ای را پیدا کنید و اطلاعات آن را تکمیل نمایید احتمالا مشکل حل بشه
 2. علی از ملایر

  سلام ببخشید مدرسه ما یک کلاس پیش دبستانی ضمیمه دولتی هم داره مربی توی سه چهارماه اول همه ی شهریه یکسال و گرفته واز اسفند هم دیگه تعطیل شدن .حالا موسس بهشون گفته برید بیمه بیکاری بگیرید . الان دو ماه است که بهشون حقوق نداده من نمیدونم مگه موسس همه شهریه رو از دانش آموزان نگرفته پس چرا حقوق مربی رونمیدن چرا باید بره بیمه بیکاری بگیره وچرا دولت بایست به موسسینی که شهریه هاشونو گرفتن و فعایت خاصی نداشتن  بایست حمایت مالی کنه وبه ازاهر مربی 16میلیون وام بهشون بدن .ببخشید این دانش آموزان بودن که ضرر کردن یا موسسین .اون کیه اون بالا داره برا خودش تصمیم میگیره  وسرشو مثل کبک کرده توی برف

  • محمدی نژاد
   مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی :با توجه به اینکه آموزش در این مدارس تعطیل نیست، مؤسسان مدارس موظفند حقوق معلمان را طبق قراردادهایی که با آن‌ها دارند به‌طور کامل پرداخت کنند و در این زمینه اگر معلمی شکایت دارد می‌تواند با سامانه 4317 تماس بگیرد تا مسئله توسط کارشناسان مربوطه پیگیری و به نتیجه برسد. (متن کامل توضیحات )